O firmie

Laboratorium badawcze EHS – LAB jest samodzielnym podmiotem gospodarczym, prowadzącym działalność usługową w zakresie wykonywania badań środowiska pracy, badań środowiska wytwarzania ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu chemicznego i farmaceutycznego, badań wód i ścieków oraz badań emisji do środowiska, opracowywanie i wdrażanie projektów analitycznych.

Jesteśmy Laboratorium akredytowanym przez Polskie Centrum Akredytacji w zakresie wykonywania  badań i pomiarów środowiskowych na stanowiskach pracy, badanie wody i ścieków (pełny zakres akredytacji – kliknij tutaj).

Laboratorium wyodrębniło się w 2013 roku ze struktur krakowskich Zakładów farmaceutycznych Teva Operations Poland.

Zakład w Krakowie ma za sobą długą tradycję sięgającą lat 30-tych XX wieku. Wówczas na obrzeżach miasta powstała niewielka wytwórnia, zajmująca się głównie produkcją odżywek i artykułów spożywczych. Wytwórnia ta stanowiła filię znanej szwajcarskiej firmy - Dr. A. Wander S.A.

W strukturze organizacyjnej Polfy Kraków już w latach 60-tych XX wieku znajdowało się Laboratorium Toksykologiczne, w zakres obowiązków którego wchodziło monitorowanie czynników szkodliwych na stanowiskach pracy. W kolejnych latach powstawały Laboratorium Wodno-Ściekowe monitorujące jakość wód i ścieków oraz Laboratorium Badawcze Ochrony Środowiska badające pozostałe aspekty środowiskowe. W latach 90-tych te trzy laboratoria zostały połączone i powstało Laboratorium Toksykologii i Badań Środowiska działające w ramach Działu Ochrony Środowiska. W 2009 roku, decyzją Prezesa Zarządu PLIVA Kraków S.A., Laboratorium to zostało przekształcone w Laboratorium BHP i Ochrony Środowiska i stało się niezależnym działem w ramach Wydziału BHP i Ochrony Środowiska. Zasadniczym celem Laboratorium BHP i Ochrony Środowiska było prowadzenie badań w celu monitorowania warunków na stanowiskach pracy oraz aspektów środowiskowych związanych z oddziaływaniem TEVA na środowisko naturalne.

Działalność powyższa jest kontynuowana obecnie przez Laboratorium badawcze EHS – LAB, które rozwija nieustannie swoją ofertę, aby sprostać oczekiwaniom Klientów.

Laboratorium badawcze EHS - LAB posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji w zakresie badań chemicznych powietrza, pobierania próbek powietrza oraz badań dotyczących inżynierii środowiska – hałas w środowisku pracy, badanie oświetlenia, hałas pochodzący od urządzeń, badanie wód i ścieków nr AB 1226 (pełny zakres akredytacji – kliknij tutaj)

Kontakt

Laboratorium Badawcze
EHS - LAB Sp. z o.o.
ul. Mogilska 80
31-546 Kraków

tel/fax (12) 448 87 46
tel. (12) 448 81 57

kom. 601 144 782

kom. 663 895 021

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.